מהו ניתוח אינדסקופי? ולמה כדאי לעשות אותו.

ניתוח מאנדסקופי מתאים לרוב האנשים שסובלים מפריצות דיסק או היצרות בתעלת עמוד השדרה.

הניתוח בשיטה זו מאפשר חדירה מינימלית לגב, לרופא יש שדה ראייה נרחב לפעילות הניתוח ופתרונות מגוונים לבעיות הקיימות בתעלת עמוד השדרה.

החתך דרכו עושים את הניתוח הוא 95% הצלחה.

טווח הגילאים שניתן לעשות את הניתוח הוא מגיל 14 עד גיל 120 תלוי כמובן במצב בריאותו של המטופל.

איזה שינוי יחוש המטופל לאחר הניתוח האנדסקופי?

אצל רוב המטופלים השינוי הוא דרמטי, מיד לאחר הניתוח, המטופלים מרגישים הקלה מיידית בכאב ובמקרים רבים מטופלים שהגיעו לבית החולים בכיסא גלגלים או על אלונקה ולאחר כמה שעות אחרי הניתוח הם חוזרים לעמוד רגליהם.

איזה יתרון יש לניתוח זה בעמוד שדרה הצווארי?

בניתוחי עמוד שדרה הצווארי בשיטה הקונבנציונלית יש צורך בהסתת קנה הנשימה וקנה הבליעה כדי ליצור גישה נוחה יותר למקום הניתוח,זהו ניתוח מסוכן ולא קל, לעומת הניתוח האנדוסקופי שבו הניתוח מתבצע דרך חתך קטן ואינו כולל הסתת האיברים כמו בניתוח בשיטה הקונבנציונלית. בסוף הניתוח המטופל לא מוגבל בתנועות הצוואר וברוב המקרים לאחר יום הוא משתחרר לביתו.

איזה יתרון יש לניתוח זה במצב של היצרות בעמוד השדרה?

בעמוד השדרה הטורקלי תעלת עמוד השדרה מאד צר, ולכן רוב הניתוחים נעשים דרך הבטן או דרך בית החזה מה שמצריך התערבות של מנתחי בית החזה והבטן ובכך הופך את הניתוח למסובך יותר.

הניתוח האנדוסקופי לעומת זאת, מתבצע דרך חתך של כסנטימטר בגב עצמו, והיתרון שאפשר לנתח דרך תעלות מאוד צרות, מבלי לסכן את חוט השדרה.

איזה יתרון יש בשיטה זו בעמוד השדרה המותני?

רוב הפריצות דיסק נמצאות בעמוד השדרה המותני כיוון ששם יש המון לחץ ועומס על עמוד השדרה. במהלך הניתוח המטופל שוכב על הבטן כך שאזור הפריצת דיסק בגב יהיה חשוף, והמנתח באמצעות חתך קטן שדרכו מוחדרת כלי הניתוח ומצלמה קטנה שמאפשרת למנתח לראות באופן ברור את המקום המנותח באמצעות חתך מינימלי.

ניתוח זה הוא יתרון במיוחד למבוגרים שהסיכונים בעריכת ניתוחים קונבנציונליים נחשב גבוה מאוד מבחינתם.

עוד כתבות:

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.